Батьківщиною розкішного, помпезного, трохи химерного і надзвичайно пишного стилю Бароко, вважається Італія. В епоху Пізнього Відродження в XVI-XVII ст. на зміну Класицизму і Раціоналізму приходить цей дуже живий і перебільшено багатий стиль. До слова, скільки століть минуло, а й досі італійські майстри меблів і дизайнери тяжіють до такої прикрашеної краси ... що ми можемо спестерігати на щорічних виставках меблів.
Чотири століття тому в цьому чудовому стилі оформлялися палаци, в сучасному дизайні інтер'єру бароко «прижився» і в квартирах або заміських будинках, і, безумовно, в комерційних об'єктах таких як готелі, ресторани, багатофункціональні комплекси ...
Особливості
Для інтер'єру у стилі Бароко характерними стали мармурова підлога, обтягнуті дорогою тканиною стіни і розписана фрескою стеля. Навколо куди не глянь - виразні, криволінійні форми і симетричність, як і у всіх класичних стилях. Багато ліпнини та різьблення.
Головним кольором у такому інтер'єрі можна вважати золотий - фактично всі предмети інтер'єру мали позолочені деталі. Для оздоблення також використовували черепашачий панцир та слонову кістку. У пріоритеті коричнева колірна гамма - теракотовий, коричнево-зелений, беж, також використовують бірюзовий, бордо, чорний, перельно-рожевий або колір екрю.
У цьому стилі завжди знайдеться місце романтиці, так як світло розсіяне, неяскраве. Основне освітлення за рахунок свічок, які розміщені у канделябрах та свічниках. А як можна обійтися без каміна? І без кількох дзеркал в красивих рамах ...
Текстиль
Текстилю в інтер'єрі у стилі бароко не те що багато, він всюди! Штори - важкі, багатошарові, з великою кількістю складок і, обов'язково, з ламбрекеном. Над ліжком - балдахін, всі меблі, навіть лавочка для ніг перед ліжком, оббиті дорогою тканиною, на ліжку - покривала, на столі -скатертити і всюди - подушки.
Рекомендуємо наступні патерни: однотонні, в смужку, в рослинний / квітковий орнамент, з вензелями і завитками. Фаворитами стилю, безумовно, залишаються парча/тафта (GIOCONDA BOSSE, EMILIANO), гобелени (колекція FLORE, тканини REGINA, IBIS, PALMIRA, REGIS, PAULA) і велюр (SAMINA, YORK, KASPER, SOKRATES, LILLY, CHERY, STAGE, SENIB, RENARD, HEKTOR, HAITI). Якщо Ви вирішили оформити інтер'єр в стилі Бароко, обов'язково подивіться ще ось ці тканини: колекція тканин в дамаск HENRIETTE, шовк INDIAN SILK, атласи SONYA, PASOA і тканини для пошиття столової білизни з колекції FLORIDA.
Більшість тканин потрібно використовувати з підкладкою, яку Ви можете вибрати і замовити тут. І, звичайно, в бароко не обійтися без китиць, бахроми, мережива - розділ Фурнітура.
Меблі
Меблі досить великі, з гнутими спинками і майстерно вирізьбленими ніжками, найчастіше з масиву деревини. Бюро, нічні столики, ліжка з балдахінами, меблеві гарнітури ... У бароко меблі це, бузусловно, предмет мистецтва.
Рекомендуємо оббивку для меблів - оксамит/велюр/мікровелюр, гобелен/жаккард, тафта/сатин/атлас, мікрофібра.
Сподіваємося, наш маленький екскурс в романтичну епоху Бароко, подарує вам нові ідеї і надихне на творчі подвиги!
Сучасна інтерпретація стилю бароко, можливо, втратила частку помпезності, але також розкішно виглядає і свідчить про достаток і статус господарів.
Компанія Interior Fabrics є офіційним представником Italvelluti в Україні.
Читайте також:
ВІДКРИЙТЕ СЕКРЕТИ ПРО СТИЛЬ ФУТУРИЗМ
АФРИКА ВДОМА. АФРИКАНСЬКИЙ СТИЛЬ В ІНТЕР’ЄРІ
ІНДІЙСЬКИЙ СТИЛЬ В ІНТЕР’ЄРІ – ОСОБЛИВОСТІ ТА СЕКРЕТИ