Назва стилю походить від латинського слова «minimus», що в перекладі означає найменший. А щодо появи цього напрямки оформлення існує декілька теорій.
3 теорії походження стилю Мінімалізм:
1. Мінімалізм виник на основі принципів функціоналізму і радянського конструктивізму;
2. Основоположником мінімалізму в інтер'єрі та архітектурі стали роботи Казимира Малевича (картини «чорний квадрат», «біле на білому»…);
3. Маленькі квартири для працівників заводів на поч. 20 ст., не було ні місця, ні грошей для декорування приміщень.
Отож, у 40-х роках стиль мінімалізм утвердився і набув популярності та став найбільш затребуваним серед стилів інтер'єру. Зараз ідеальна кімната в стилі мінімалізму – це просторе приміщення з однотонними стінами, в якому стоїть диван строгих форм навпроти телевізора та висять портьєри на великих віконних прорізах. А найпопулярніші контрастні поєднання: білий – чорний, коричневий – бежевий, синій – світло-блакитний та інші природні кольори.
У Мінімалізмі заборонено використовувати:
• Ліпнину, колони, карнизи та арки;
• Багато прикрас;
• Художній паркет;
• Штори, оббивки меблів, килими з візерунками.
Широкий вибір підлогового однотонного покриття: наливна підлога, ковролін, ламінат та лінолеум. На підлогу можна постелити м'який однотонний килим з пухнастим ворсом. Мінімалізм любить чистоту і порядок, тому щоденне прибирання вітається. Та й прибирати в майже порожньому приміщенні легко і приємно.
Меблі
Стиль вимагає простору та багатофункціональних меблів. На приклад, речі у вітальні можна зберігати у коробках під ліжком, а на кухні бар можна сховати в розкладний стіл і т. д. Меблі мають прості форми – прямі кути, дерев'яні підлокітники, відсутність пластичних ліній і плавних вигинів. Подушки на диванах прямокутні, крісла - бажано у формі куба, оббивка – однотонна. Особливо ефектно в такому інтер'єрі виглядають темні меблі на тлі світлих, нейтральних стін. Саме для оформлення інтер’єру в стилі Мінімалізм ми пропонуємо меблеві колекції – Mineral, Baryt.
Штори
Використовуються легкі, практично непомітні фіранки та контрастні портьєри. Альтернативою є вертикальні жалюзі, а також римські штори. Саме для оформлення інтер’єру в стилі Мінімалізм ми пропонуємо шторні колекції – Struktury, Indian Silk, Luna, Cassiopeia, Nigel, Vasco.
Урізноманітнити інтер’єр можна за допомогою декору: ваз, статуеток, дзеркала в простій рамі, абстрактної картини. Та все ж потрібно пам’ятати, що одного елементу в одній кімнаті більш ніж достатньо.
Nota bene! Коли предметів інтер’єру в кімнаті мало, кожен з них повинен бути свого роду шедевром, досконалістю!
Компанія Interior Fabrics є офіційним представником Italvelluti в Україні.
Чиатейте також:
КАНТРІ СТИЛЬ – СПОГАДИ СІЛЬСЬКОГО ДИТИНСТВА
КЛАСИЧНІ ІНТЕР'ЄРИ - РОЗКІШНО І МОДНО
ОФОРМЛЕННЯ ІНТЕР’ЄРУ ТЕКСТИЛЕМ В МОРСЬКОМУ СТИЛІ
ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТИЛЬНОГО ОФОРМЛЕННЯ ІНТЕР’ЄРУ В СКАНДИНАВСЬКОМУ СТИЛІ