Коли замислюєшся, наскільки довго він супроводжує побут людей, ставиш під сумнів фразу «Ніщо не вічне». Перші згадки про льон-довгунець з’явились ще у Старому Завіті й датуються приблизно VIII ст. до н. е. Цікавим фактом є й те, що зразки лляних тканин були знайдені археологами навіть у гробницях єгипетських фараонів. Так, так, саме лляні бинти використовували стародавні єгиптяни під час муміфікації.
Якщо ж заглибитись в українську історію, то про використання льону, зокрема його олії, писав ще сам Нестор Літописець. А уявіть скільки поколінь наших предків найближчою до тіла мали саме лляну сорочку. І колись, і сьогодні ця рослина викликає сакральні, а не прагматичні емоції. І це незважаючи на те, що рентабельність льонарства складала близько 200%.
BROOKLYN
Зараз процес культивування та обробки льону став ще простішим. Та хоч вся робота й автоматизувалася, основні принципи залишились незмінними. Спочатку льон сіють й приблизно через 100 днів збирають очікуваний врожай. Отриману солому вимочують, сушать, мнуть та вичісують. Після проходження цих етапів льон є готовим для прядіння. З більш коротких волокон (з очеса) отримують цупку та доволі грубу тканину. А для виготовлення славнозвісного тоненького лляного полотна використовують найдовші та найбільш делікатні волокна.
Здавалося б шалений прогрес у хімічній промисловості, інноваційні технології, і, як результат, широкий вибір штучних та синтетичних волокон вже давно мали б замінити дорогі натуральні матеріали. Але ж ні! З плином часу значення льону аж ніяк не зменшилось.
Сьогодні він є активним учасником виробництва лікарських засобів, харчових продуктів, взуття, паперу, мотузок, і навіть термо- та звукоізоляційних матеріалів для будівництва. Але звісно найчастіше льон можна помітити у складі тканин.
MIDTOWN
В текстильній промисловості України його частка складає близько 40% і конкурує з ним лише бавовна. Та важливо зауважити, що сьогодні рідко виготовляють тканини виключно з льону. Він часто комбінується із віскозою й котоном. Саме це поєднання робить тканину більш зносостійкою, вона менше мнеться та краще драпірується. Яскравими представниками такого текстилю є меблеві тканини WONDERFUL, MIDTOWN та BROOKLYN. Вишукані, стильні, а головне натуральні – вони без перебільшень стають центром затишку та комфорту в домі.
WONDERFUL
Цікаві факти про лляний текстиль:
- Володіє гіпоалергенними та антистатичними властивостями.
- У порівнняні з бавовною, лляна тканина не жовтіє й менше забруднюється.
- Є природним антисептиком. В лляній тканині не приживаються ані грибки, ані бактерії.
- Волокна льону в кілька разів знижують рівень радіації та гасять електромагнітні хвилі, які випромінює сучасна техніка.
- Клітини льону повністю розчиняються у клітинах людини. Це відкриття стало проривом в медицині, адже дозволило хірургам накладати шви лляними нитками, які з часом саморозсмоктуються.